مارا در اینستاگرام دنبال کنید

مدیریت پیج اینستاگرام

مدیریت پیج اینستاگرام

روش صحیح مدیریت پیج اینستاگرام و نکاتی در مورد آن

مدیریت پیج اینستاگرام را بیاموزید

بعد از اینکه یک پیج یا صفحه اینستاگرام را برای کسب و کار خود راه انداختید، نوبت آن است که روش صحیح مدیریت پیج اینستاگرام را یاد بگیرید تا بتوانید از صفحه اینستاگرام برای بازاریابی و توسعه کسب و کار و برند خود استفاده کنید. در این مطلب روش صحیح مدیریت پیج اینستاگرام را برای شما آورده‌ایم. 

مخاطبان هدف خود را تعیین کنید

قبل از اینکه درباره نوع محتوای پست در اینستاگرام تصمیم‌گیری کنید، باید درباره اینکه چه کسانی آن را می‌بینند فکر کنید. این مورد یکی از موارد مهم در مدیریت پیج اینستاگرام است. اکثریت کاربران اینستاگرام کمتر از 35 سال سن دارند، و تقریبا تعداد کاربران مرد و زن برابر است. شما برای تعریف مخاطبان هدف منحصر به برند خودتان، باید آمارهای دقیقی را تهیه کنید. تعریف بازار هدف‌ یکی از مهمترین بخش‌های استراتژی بازاریابی‌ است و به همین علت باید برای تعیین بازار هدف، سوالات زیر را از خود بپرسید:

 • مشخص کنید که چه کسانی از شما خرید می‌کنند.
 • تحلیل‌ها بر کانال‌های رسانه اجتماعی را بررسی کرده تا متوجه شوید چه کسانی آن را دنبال می‌کنند.
 • درباره رقبای صفحه خود، تحقیقات کاملی را انجام دهید. 
 • برای برند خودتان یک شعار ارزشی مشخص و زیبا را ایجاد کنید. 

زمانیکه پی بردید مخاطبان شما چه کسانی هستند، آنگاه درباره نوع محتوایی که می‌خواهید آنها ببینند فکر کنید. آنها چه نوع محتوایی را در حساب‌های‌شان پست می‌کنند؟ آنها با رقبای شما و برندهای مشابه چگونه تعامل دارند؟

اهداف خود را تعیین کنید

دانستن آنچه که می‌خواهید با استفاده از اینستاگرام برای کسب‌وکارتان انجام دهید، اولین مرحله در ایجاد استراتژی اینستاگرام موثر و کارآمد می‌باشد. دانستن و آگاهی از اهداف‌تان باعث می‌شود که شما در مسیر درستی قرار بگیرید و همه تلاش خود را برای رسیدن به اهداف کسب‌وکار متمرکز کنید. اهداف موثر و کارآمد از چارچوب موسوم به اسمارت (SMART) پیروی می‌کنند و دارای مشخصات زیر هستند: 

 • خاص باشند (Specific)
 • قابل اندازه‌گیری باشند (Measurable)
 • دست‌یافتنی باشند (Attainable)
 • مرتبط باشند (Related)
 • به موقع باشند (Timely)

زمانی که صفحه اینستاگرام خود را می‌سازید، خوب است که اهدافی بر اساس شاخص‌هایی مثل تعداد لایک‌ها، فالوها و کامنت‌ها داشته باشید. اما مطمئن شوید که اهداف مرتبط با اهداف واقعی کسب‌وکارتان را نیز مشخص می‌کنید تا بتوانید مدیریت پیج اینستاگرام را به بهترین و موثرترین روش انجام دهید.

معیار‌های عملکرد صفحه اینستاگرام را بررسی کنید

معیار‌های دقیق برای اندازه‌گیری و پیگیری برای هر کسب‌وکاری متفاوت است. اما عمدتا باید بر معیار‌های مرتبط با قیف رسانه اجتماعی تمرکز کنید. یعنی اهداف شما باید با یکی از سه معیار زیر بررسی شود:

 • آگاهی: شامل معیار‌هایی مانند آگاهی از برند، میزان افزایش فالوورها و بازدیدهای غیرتکراری پست می‌باشد. 
 • ارزیابی نرخ مشارکت: شامل معیار‌هایی مانند میزان مشارکت (براساس لایک‌ها) و میزان ترویج صفحه (براساس اشتراک‌گذاری پست‌ها) است.  
 • بررسی تعداد مشتریان: این معیار معادل با تعداد مشتریانی است که به طور مستقیم از اینستاگرام آمده‌اند و از کسب و کار شما خرید کرده‌اند.

اگر این نکات را در مدیریت پیج اینستاگرام خود بدانید و از آن‌ها استفاده کنید، قطعا بازخورد مناسبی از صفحه اینستاگرام خود دریافت می‌کنید و میزان فروش شما زیاد خواهد شد.

ارسال یک نظر