مارا در اینستاگرام دنبال کنید

بازاریابی دیجیتال

روش های بازاریابی دیجیتال

آشنایی مقدماتی با انواع روش های بازاریابی دیجیتال

مقدمه‌ای بر روش های بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال به معنای بازاریابی محصولات یا خدمات با استفاده از اینترنت و تکنولوژی‌های دیجیتال است. در این مطلب، قصد داریم شما را با روش های بازاریابی دیجیتال آشنا کنیم.

پرداخت به ازای کلیک

تبلیغات کلیکی یا پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) یکی از روش های بازاریابی دیجیتال است که بسیار سریع عمل می‌کند. معمولا به نتایج نمایش داده‌شده در بالا یا کنار صفحه نتایج موتورهای جستجو مانند گوگل اشاره دارد. در این نوع از تبلیغ، شما تنها زمانی پول پرداخت میکنید که روی تبلیغات شما کلیک شده باشد. شما میتوانید تبلیغات خود را به گونهای طراحی کنید که هنگامی نمایش داده شوند که عبارات جستجوی خاصی توسط کاربران وارد شده باشند و تبلیغاتی ایجاد کنید که گروه خاصی از مخاطبان را هدف قرار دهند.

بهینه سازی موتور جستجو (سئو)

یکی از انواع روش های بازاریابی دیجیتال که بسیار کاربردی و مفید است، استفاده از روش بهینه‌سازی موتور جستجو یا سئو است. بهینهسازی موتور جستجو یا سئو فرآیند بهینهسازی محتوا برای نمایش در نتایج صدر موتورهای جستجو است. سئو به طور کلی شامل سئوی تکنیکال، سئوی آن‌پیج و سئوی آف‌پیج است. سئوی تکنیکال به معنای بهینه‌سازی موارد فنی سایت مثل سرعت بارگذاری صفحات است. سئوی آن‌پیج یا سئوی صفحات شامل درج محتوای مناسب با موتورهای جستجو و علاقه مخاطبین است و سئوی خارجی یا آف‌پیج به معنای درج لینک سایت شما در سایر سایت‌ها در اینترنت است. سئوی خوب نیازمند داشتن یک وبسایت با ساختار و محتوای مناسب و ارزشمند است.

بازاریابی محتوا

آیا تا به حال عبارت «محتوا پادشاه است» را شنیدهاید؟ دلیل این است که محتوا یکی از انواع روش های بازاریابی دیجیتال است که نتایج بسیار خوبی را در بلندمدت برای شما به ارمغان می‌آورد و بازدهی آن نسبت به هزینه انجام‌شده بسیار بالا است. محتوای عالی سوختی است که فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال شما را به کار میاندازد. ایجاد محتوای مناسب که دارای ماهیت تبلیغاتی نباشد بلکه به جای آن آموزنده و الهامبخش باشد، بسیار سخت است اما ارزش آن را دارد که برای آن تلاش کنید. محتوایی که مرتبط با مخاطبان شما باشد، به آن‌ها کمک میکند تا شما را به عنوان یک منبع اطلاعات ارزشمند مدنظر قرار دهند و اگر نیاز به خرید خدمات و محصولات مشابه داشته باشند، در ابتدا به شما سر بزنند.

بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی

امروزه مردم در رسانههای اجتماعی تنها به تماشای ویدئوهایی در مورد گربهها و ارسال سلفیهای خود اکتفا نمی‌کنند و شبکه‌های اجتماعی به یکی از روش های بازاریابی دیجیتال تبدیل شده‌اند. بسیاری از کاربران اینترنت برای تحقیق و پژوهش و آموزش و مواردی از این دست، از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. شما باید در شبکه‌های اجتماعی بسیار فعال باشید و پست‌های مرتبط با کسب و کار خود را منتشر کنید. هر چقدر مخاطبین بیشتری جذب محتوای صفحات اجتماعی شما شوند، احتمال خرید محصولات یا خدمات شما بیشتر می‌شود. امروزه شما باید بر روی بازاریابی در شبکه‌های دیجیتال به عنوان یکی از انواع روش های بازاریابی دیجیتال، حساب کنید.

بازاریابی ایمیلی

ایمیل به مدت بیش از دو دهه فعالیت خود را آغاز کرده است و به این زودیها نیز از رده خارج نخواهد شد و هنوز یکی از روش های بازاریابی دیجیتال است که طرفداران زیادی دارد. ایمیل هنوز سریعترین و مستقیمترین روش برای دستیابی به مشتریان است. دلیل این امر ساده است: تمام کاربران اینترنت دارای ایمیل هستند و هر روز ایمیل خود را بررسی می‌کنند. شما می‌توانید کمپین‌های تبلیغات ایمیلی جذاب، مرتبط، آموزنده و سرگرم کننده برای مشتریان ایجاد کنید تا از این طریق آن‌ها را به سمت برند خود جذب کنید.

ارسال یک نظر

عضویت کاربران

بازیابی رمز عبور