مارا در اینستاگرام دنبال کنید

ارتباط با کاربران اینستاگرام

تعامل و ارتباط با کاربران اینستاگرام

آشنایی با برخی از روش‌های مهم تعامل و ارتباط با کاربران اینستاگرام

چرا ارتباط با کاربران اینستاگرام مهم است؟

قطعا یکی از مشکلات بسیاری از مدیران کسب و کارهای کوچک این است که هنوز صفحه اینستاگرام اختصاصی خود را ندارند یا اگر دارند، آن را به خوبی توسعه نداده‌اند. احتمالا دلیل آن نداشتن دانش کافی برای کار با اینستاگرام و ارتباط با کاربران اینستاگرام است. ولی نگران نباشید، هنوز هم برای آغاز کار با این شبکه اجتماعی و ارتباط با کاربران اینستاگرام خیلی دیر نیست و شاید الان بهترین زمان برای ساخت یک صفحه اینستاگرام باشد. 

مزیت استفاده از اینستاگرام برای یک کسب‌وکار این است که این شبکه اجتماعی متعلق به یک برند خاص و یک شبکه اختصاصی نیست و متعلق به همه کسب‌وکارها و مردم جهان است. همچون سایر پلتفرم‌های شبکه اجتماعی، تعامل و ارتباط با کاربران اینستاگرام بسیار مهم است که در ادامه این مطلب برخی از تکنیک‌های ارتباط با کاربران اینستاگرام را توضیح می‌دهیم.

لایک‌کردن (Liking): لایک‌کردن روشی ساده برای ارتباط با کاربران اینستاگرام است. برای لایک کردن تصویر، دو بار بر روی آن ضربه بزنید و یا بر روی علامت قلب در پائین پست ضربه بزنید. 

کامنت‌گذاشتن (Commenting): بعد از دکمه لایک، دکمه کامنت قرار دارد و برای کامنت‌گذاشتن کافیست تنها بر روی آن ضربه بزنید. سپس اپلیکیشن صفحه کامنت‌ها برای آن تصویر و همچنین باکس متن (که می‌توانید متن مورد نظر را در آن وارد کنید) باز می‎شود. زمانی که متن شما کامل شد، دکمه پست (Post) را بزنید. 

تگکردن (Tagging): اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد تا قبل از پست‌کردن محتوا، برچسب‌ها یا تگ‌هایی را به آن اضافه کنید. برای انجام این کار قبل از اشتراک‌گذاری پست خود، دکمه تگ پیپل (Tag People) را لمس کنید و سپس بر روی جایی در عکس که می‌خواهید تگ را اضافه کنید، ضربه بزنید. سپس اینستاگرام به شما پیام می‌دهد تا نام اشخاص مورد نظر را برای جستجوی حساب‌های کاربری آن‌ها تایپ کنید. زمانی که دیگر کاربران را در عکس خود تگ کنید، کاربران دیگر می‌توانند برای دیدن افرادی که تگ شده‌اند بر روی عکس ضربه بزنند.

منشن‌کردن (Mention): شما می‌توانید برای تگ‌کردن سایر کاربران در کامنت‌ها و کپشن تصاویر در اینستاگرام، از نماد @ برای منشن‌کردن استفاده کنید که یکی از روش‌های ارتباط با کاربران اینستاگرام است.

ارسال پیام دایرکت (Direct Messaging): مستقیم‌ترین روش برای ارتباط با کاربران اینستاگرام، ارسال پیام دایرکت برای آن‌ها است که خود اینستاگرام هم در صفحه راهنمای خود، در این مورد مطالب زیادی را دارد. برای ارسال پیام دایرکت در اینستاگرام، به صفحه اصلی اینستاگرام بروید و بر دکمه موجود در بالای گوشه سمت راست صفحه ضربه بزنید. در این بخش می‌توانید پیام‌ها، عکس‌ها و ویدئو‌ها برای سایر کاربران ارسال کنید. برای ارسال یک پیام دایرکت جدید، بر روی دکمه + در بالای گوشه سمت راست صفحه ضربه زده و گزینه ارسال عکس و ویدئو (Send Photo or Video) یا گزینه ارسال پیام (Send Message) را انتخاب کنید. زمانی که پیام را ارسال می‌کنید، شما و گیرندگان می‌توانید پیام‌ها را عقب و جلو کنید. اینستاگرام از کاربرانی که تاکنون شما را فالو نکرده باشند، سوال می‌کند که آیا به شما اجازه می‌دهند که برایشان عکس و ویدئو ارسال کنید یا خیر.

ارسال یک نظر