مارا در اینستاگرام دنبال کنید

ترفندهای اینستاگرام

ترفندهای اینستاگرام

نکات ویژه و ترفندهای اینستاگرام برای ایجاد یک صفحه اینستاگرام حرفه‌ای و کاربردی

چرا استفاده از ترفندهای اینستاگرام مهم است

برای استفاده بهینه از اینستاگرام، باید نکات و ترفندهای اینستاگرام را بدانید. در این مطلب برخی از ترفندهای اینستاگرام که اکثر حرفه‌ای‌ها استفاده می‌کنند، آورده شده است. اگر از ترفندهای اینستاگرام استفاده نکنید، نمی‌توانید یک صفحه حرفه‌ای برای کسب و کار خود داشته باشید و بسیاری از فرصت‌های مناسب بازاریابی را از دست خواهید داد.

لینک‌ها در کپشن‌ها کار نمی‌کنند

تنها جایی که می‌توانید یک لینک عملیاتی را به اشتراک بگذارید تا کاربران را به وب‌سایت‌تان هدایت کند، پروفایل اینستاگرام شما است. لینک‌ها در کپشن یا در کامنت‌های مربوط به تصاویر کار نمی‌کنند. بنابراین، یکی از ترفندهای اینستاگرام این است که اگر سعی دارید افراد را به صفحه سایت خودتان هدایت کنید، لینک پیش‌فرض در صفحه بیوگرافی را به لینک صفحه مورد نظر خود تغییر بدهید و در کپشن بنویسید که لینک در پروفایلتان قرار دارد. 

سعی کنید که پست‌های شما مرتبط با برندتان باشند

به اشتراک‌گذاری تصاویر غذا، مد و حیوانات وسوسه‌انگیز است چرا که آنها در این پلتفرم محبوب هستند. اما اگر کسب و کار شما هیچ ربطی به این چیزها نداشته باشد، تصاویری که پست کرده‌اید، بی‌ربط به نظر می‌رسند و فالوورهای شما گیج می‌شوند. بنابراین یکی از ترفندهای اینستاگرام این است که پست‌ها دقیقا مرتبط با کسب و کار شما باشند.

به کامنت‌های کاربران دیگر پاسخ دهید

زمانی که افراد بر عکس‌های شما کامنت‌ می‌گذارند، پاسخ کامنت‌های آنها را بدهید. شاید این کار به نظر بی‌اهمیت باشد ولی یکی از ترفندهای اینستاگرام است که اگر به آن بی‌توجه باشید، مشتریان زیادی را از دست می‌دهید. تعامل با مشتریان و فالوورها نشان می‌دهد که شما به گفته‌های آنها توجه دارید و به آن‌ها اهمیت می‌دهید. اگر فالوورها احساس کنند که مهم هستند، به فالوکردن صفحه شما ادامه می‌دهند.

پست‌های اینستاگرام را در وب‌سایت خود جاسازی کنید

برای افزودن تصاویر و ویدئوهای ویژه به وب‌سایت شرکت، می‌توانید از طریق نسخه دسکتاپ اینستاگرام به کدهای جاسازی دست یابید. این به بازدیدکنندگان نشان می‌دهد که شما در اینستاگرام فعال هستید و می‌تواند برای افزایش فالوورهای بیشتر به شما کمک کند. تنها کافیست عکسی را که می‌خواهید جاسازی کنید انتخاب کنید، بر دکمه‌ بیضوی در گوشه پائین سمت راست کلیک کرده و گزینه Embed یا جاسازی را انتخاب کنید. این گزینه یک باکس با کد جاسازی را نمایش می‌دهد و امکان انتخاب نمایش کپشن را ارائه می‌دهد. از آنجا کد را در جایی که می‌خواهید به وب‌سایت‌تان برود کپی و پِیست کنید. 

پست‌ها را به صورت مستقیم در استوری خود به اشتراک‌ بگذارید

در ماه می سال 2018 اینستاگرام ویژگی استوری را رونمایی کرد که به کاربران امکان می‌دهد تا پست‌ها را مستقیما در استوری خود به اشتراک بگذارند. با این ویژگی، کسب‌وکارهای کوچک می‌توانند ضمن ارتقای محصول و خدمات، با فالوورهای خودشان هم تعامل داشته باشند. اگر مشتری عکس محصول شما را پست کند، می‌توانید پست را برای معرفی محصول و مشتری، مستقیما در استوری خودتان به اشتراک بگذارید. 

از ویژگی IGTV استفاده کنید

ویژگی IGTV که در سال 2018 معرفی شد و به این صورت است که ویدئوهای بلند مدت و عمودی را نشان می‌دهد. با استفاده ازویژگی IGTV هر ویدئو می‌تواند تا یک ساعت زمان داشته باشد. اگر خلاق باشید، می‌توانید برای بازاریابی کسب‌وکار خود از این ویژگی استفاده کنید و کاربران را به صفحه خود هدایت کنید.

ارسال یک نظر

عضویت کاربران

بازیابی رمز عبور