مارا در اینستاگرام دنبال کنید

اصطلاحات اینستاگرام

اصطلاحات اینستاگرام

آشنایی اولیه با انواع اصطلاحات اینستاگرام و کاربرد آن‌ها

اگر به تازگی کار با اینستاگرام را شروع کرده باشد، قطعا آشنایی با اصطلاحات اینستاگرام برای شما لازم است. اگر با اصطلاحات اینستاگرام به خوبی آشنا باشید، می‌توانید از آن‌ها به خوبی استفاده کنید و یک صفحه اینستاگرام حرفه‌ای داشته باشید.

بیو (Bio): بیو یکی از اصطلاحات اینستاگرام بسیار پرکاربرد است که به بخش بیوگرافی در پروفایل شما اشاره دارد. همچنین در بیو می‌توانید اطلاعاتی مثل لینک صفحات وب‌سایت خود را قرار دهید.

پیام‌ دایرکت (DM): کاربران از طریق پیام‌های دایرکت با یکدیگر ارتباط خصوصی برقرار می‌کنند. اگر مشتری شکایت یا سوالی داشته باشد، بهتر است به منظور حفظ خصوصی بودن مکالمه برای چت کردن از پیام‌های دایرکت استفاده کند. پیام‌های دایرکت اغلب با عنوان DMs نام‌گذاری می‌شوند.

فیلتر: برای بهسازی ویژگی‌ و رنگ عکس‌ها می‌توانید از فیلترهای از پیش تعیین شده اینستاگرام استفاده کنید.

فالو: شاید فالو یکی از پرکاربردترین اصطلاحات اینستاگرام باشد و اگر کاربری را فالو کنید، یعنی فعالیت او را در اینستاگرام دنبال می‌کنید و محتوایی که به اشتراک بگذارد را در تایم‌لاین (timeline) خود خواهید دید. 

فالوورها: فالوورهای شما افرادی هستند که محتوایی که به اشتراک بگذارید را می‌بییند. آن‌ها این محتوا را به صورت تصاویر صفحه شما، در تایم‌لاین‌ خود می‌بینند.

هشتگ‌ها (#): هشتگ‌ها در اینستاگرام برای مرتب‌کردن عبارات یک پست و راهنمایی کاربران و همچنین به عنوان نوعی کلمه کلیدی برای هر پست به کارر می‌روند. زمانی که روی هشتگ کلیک می‌کنید، پست‌های دیگر با هشتگ‌های مشابه را خواهید. 

های‌لایت (Highlights): حلقه ‌های‌لایت استوری‌های اینستاگرام در پروفایل شما بالای گالری عکس ظاهر شده و تا زمان حذف آن باقی می‌ماند. 

صفحه اصلی (Home): برای وارد شدن به صفحه اصلی خود که همچنین به منزله تایم‌لاین شما نیز می‌باشد بر روی دکمه صفحه اصلی (Home) ضربه بزنید. در اینجا تصاویری از کسانی که آنها را دنبال می‌کنید را خواهید دید. 

IG: عبارت IG مخفف اینستاگرام (InstaGram) است.

اینستاگرام هندل (handle): هندل شما به معنای نام کاربری شما است. برای اشاره به یک کاربر در اینستاگرام، باید از هندل که همیشه با علامت @ شروع می‌شود، استفاده کنید. 

استوری (Story): استوری هم یکی از اصطلاحات اینستاگرام است که بسیار پرکاربرد است و در عین حال یکی از محبوب‌ترین ویژگی‌ها در این اپلیکیشن است. این تصاویر و ویدئوها پس از 24 ساعت ناپدید می‌شوند. 

تگ‌کردن (Tag): چند روش برای تگ کردن افراد یا نمایش مشخصات آن‌ها در اینستاگرام وجود دارد. برای مثال می‌توانید در کپشن عکس، در استوری‌های اینستاگرام‌ و در خود عکس‌ها از ویژگی تگ استفاده کنید. برای تگ کردن افراد در کپشن یا استوری اینستاگرام از علامت @ استفاده کنید. قبل از پست کردن عکس می‌توانید افراد را در آن تگ کنید.

ارسال یک نظر

عضویت کاربران

بازیابی رمز عبور